Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Shqipëria fiton miqësoren në Turqi

23634679 10213206697496489 490118131 n

Kombëtarja fiton miqesoren, Turqi-Shqipëri 2-3 ne ndeshjen e fundit per ekipin perfaqesues ne kete vit kalendarik. Ndeshja u luajt në orën 20:30 me oren lokale në stadiumin "Antalya Stadyumu" në Antalia. Kuqezinjtë e drejtuar nga Christian Panucci kanë dominuar ndeshjen duke treguar cilësite e tyre më të mira, ka qënë pikërisht Armando Sadiku ai i cili la gjurmë në këtë ndeshje të vlefshme me nje dygolesh ne minuten 24, 39 dhe Eros Grezda ne minuten e 55. Per Grezden ka qene goli i tij i pare me ekipin perfaqesues. Shqiperia dhe me nje futbollist me pak, pasi Ledian Memushaj u ndeshkua me karton te kuq ne minuten e 41 te pjeses se pare, ka arritur nje fitore historike.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Veseli, Lenjani (Ajeti 66′), Lilaj ('86 Lila), Xhaka, Memushaj, Roshi, (Qaka 66′), Grezda ('82 Ajdarevic), Sadiku (Aliji 66′)

Kartonë të verdhë:Memushaj '32, '41
Kartonë të kuq: Memushaj '41

23584532 10213206697376486 328742377 n

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

EKIPET KOMBËTARE RAJONALE, VIJOJNË SELEKSIONIMET E MOSHAVE https://t.co/HxTUlEE3vC

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil