Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

TRAJNERI PANUCCI: "KUNDËR TURQISË ME KURAJO DHE SERIOZITET"

panuci ne konfe

Një ditë përpara ndeshjes miqësore me Turqinë në Antalya, trajneri i ekipit kombëtar Christian Panucci dhe kapiteni Etrit Berisha përcollën opinionet e tyre për përgatitjen e kësaj sfide dhe vazhdimësinë e skuadrës. Për trajnerin e përfaqësueses shqiptare, nesër në fushë skuadra do të futet me një seriozitet dhe angazhim maksimal. Do të vazhdojmë të kërkojmë lojtarë të tjerë në shërbim dhe forcim të grupit. Po punojmë gjatë kësaj kohe për të kolauduar këtë grup të gatshëm dhe të plotë për një fazë eleminatoresh për Europianin e ardhshëm. Në lidhje me lojtarët e larguar më duhet tiu them me shumë insistim dhe vendosmëri që në këtë skuadër bëhet një punë shumë shumë serioze dhe profesionale. Si për Bashën, Latifin edhe për Strakoshën, pas raportit nga stafi mjekësor i skuadrës mora vendimin për ti lënë të vazhdojnë riaftësimet e tyre në klubet përkatëse. Kjo është, thjesht dhe vetëm seriozitet. Sa i përket lojtarit pa klub që më thoni, Aliji, unë puntoj shumë te ai lojtar. Ne jemi një skuadër por duhet, dhe po funksionojmë si një familje. Ai është një djalë që nuk meriton të jetë pa klub dhe është në projeksionin tim për kontigjentin e lojtarëve për Europianin. Një falenderim edhe për skuadrën dhe djemtë, të cilët gjatë kësaj jave kanë punuar me shumë seriozitet", - deklaroi trajneri. Ndërkaq, edhe kapiteni i skuadrës Etrit Berisha theksoi se "jemi një skuadër me shumë elementë dhe grintë. Kemi përgatitur më së miri këtë ndeshje. Europiani për ne fillon që ditën e nesërme në ndeshjen me Turqinë".

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

EKIPET KOMBËTARE RAJONALE, VIJOJNË SELEKSIONIMET E MOSHAVE https://t.co/HxTUlEE3vC

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil