Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 05.10.2017

disiplina 5 tetor

1.KF “Kukësi”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende brenda rrethimit të fushës, në bazë të nenit 66/1 të KDS, dënohet me 100.000 Lekë Gjobë.

2.KF “Sopoti”, për braktisje të ndeshjes kundër Lacit e vlefshme për “Kupën e Shqipërisë” Turi 1/16, duke mos u paraqitur në stadium, në bazë të nenit 55/1 të KDS, dënohet me humbjen e ndeshjes në tavolinë me rezultatin 3-0 dhe mospjesëmarrje në garë për sezonin pasardhës.

3.“Flamurtari” F.C, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur fjalë fyese kundër zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 66/1 të KDS, dënohet me gjobë në masën 100.000 (njëqindmijë) Lekë.

4.Zyrtari i KF “KamzA”, Albert Bano, për protestë me fjalë ofenduese ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1/a) të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

5.KF “Besa”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende brenda rrethimit të fushës, në bazë të nenit 66/1 të KDS, dënohet me 50.000 Lekë Gjobë. Në aplikim të Nenit 136 /a) të KDS, gjoba të aplikohet në masën 50%. 

6.KF “Egnatia”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur gurë brenda rrethimit të fushës së lojës, në bazë të nenit 66/3/a) të KDS, dënohet me zhvillimin e 1 (një) ndeshje pa spektator në stadiumin përkatës.

7.Lojtari i KF “Korabi”, Mishel Kita, për sjellje ofenduese ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1/a) të KDS, dënohet me 2(dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

8.Lojtari i KF “Shkumbini”, S.Hasanaj, për sjellje ofenduese ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1/a) të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

9.Lojtari i  KF “Iliria”, Anton Lleshi, për sjellje jo sportive ndaj kundërshtarit, në bazë të Nenit 48/1/d) të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti. 

10.KF “Oriku”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende brenda rrethimit të fushës, në bazë të nenit 66/1 të KDS, dënohet me 50.000 Lekë Gjobë. Në aplikim të Nenit 136 /a) të KDS, gjoba të aplikohet në masën 50%.

11.Zyrtari i “Sopoti”, Besnik Çota, për protestë me fjalë ofenduese ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1/a) të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

12.Rrëzimin e kërkesës së lojtarëve të “Laci” U17, Gentjan Blini, Elton Stafa, Ronaldo Gjinaj si të pa bazuar në Kodin e Disiplinës Sportive.

13.Pranimin e kërkesës së lojtarit të KF “Erzeni”, Denis Troplini, pezullimin e pjesës së mbetur të dënimit prej 1 (një) ndeshje. Në bazë të nenit 33/4 të KDS, lojtari Denis Troplini vendoset në provë për një periudhë 6 mujore. 

14.Rrëzimin e kërkesës së lojtares së “Tirana AS”, Anela Vishkulli si të pa bazuar në Kodin e Disiplinës Sportive. 

15.Rrëzimin e kërkesës së KF “Minatori” lidhur me pezullimin e lojtarit Denis Mema, si të pa bazuar në Kodin e Disiplinës Sportive.

 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF: Te djelen luhet pjesa e 2-te e ndeshjes Flamurtari-Laci Ndeshja e futbollit mes Flamurtarit dhe Lacit... https://t.co/6Yb8Abjrwe

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
34
15
10
4
1
2
25
15
7
4
4
3
25
15
6
7
2
4
24
15
7
3
5
5
23
15
6
5
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil