Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

U-19 humbet ndaj Ukraines

lsa u19

Kombetarja U-19 e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani ka humbur ne ndeshjen e pare ne grupe te vlefshme per eliminatoret e Europianit te kesaj grupmoshe, Ukraine 1-0 Shqiperi e zhvilluar ne kryeqytet ne stadiumin "Selman Stermasi". 

Ndonese ekipi perfaqesues zhvilloi nje loje te mire nuk ia doli te merrte nje rezultat pozitiv, golin e pesuam ne minuten e 30 te pjeses se pare. Bogdani per ndeshjen e pare te vlefshme per grupin e 12 ku bejme pjese hodhi kete formacion: Qirko, Cela, Abara, Gjura, Rama, Rada, Burba, Myrteza ('78 Metolli), Berisha ('63 Haxhiu), Kumbulla, Lleshi ('74 Gkertsos).

Shqiperia U-19 ndeshjen e rradhes do ta zhvilloje ne daten 7 tetor ora 12:00, Mali i Zi - Shqiperia, stadiumi "Selman Stermasi".

Klasifikimi:

Norvegjia  3 pike

Ukraina  3 pike

Shqiperia  0 pike

Mali i Zi   0 pike

 

kalendari u19

 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF: Te djelen luhet pjesa e 2-te e ndeshjes Flamurtari-Laci Ndeshja e futbollit mes Flamurtarit dhe Lacit... https://t.co/6Yb8Abjrwe

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
34
15
10
4
1
2
25
15
7
4
4
3
25
15
6
7
2
4
24
15
7
3
5
5
23
15
6
5
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil