Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

“KAZAKISTAN PRESIDENT CUP 2017”, SHQIPËRIA MERR FITOREN E PARË, MUND KIRGISTANIN.

Vjen fitorja për skuadrën kombëtare të U-17, nën drejtimin e trajnerit Mustedanagiç. Në turneun që po zhvillon në Kazakistan, pas dy humbjeve të para ndaj Gjeorgjisë dhe Kazakistanit vendas, skuadra kombëtare arrin të fitojë thellë, 4-1 me skuadrën e Kirgistanit. Golat për skuadrën kuqezi të 17-vjeçarëve u shënuan nga: Bozhanaj I cili shkoi në gol, dy herë, më pas Shima dhe në fund golin e katërt e ka shënuar Kuqi. Trajneri i skuadrës në këtë turne është duke vlerësuar edhe gjendjen e ekipit, futbollistëve, për të përgatitur sa më mirë eleminatoret e tetorit që do ti zhvillojë në Tiranë. Në takimet e para për “Kazakistan President Cup 2017”, Shqipëria humbi me Gjeorgjinë 0-5, në ndeshjen e dytë humbet me vendasit 2-0 dhe sot ka arritur një fitore me Kyrgistanin 4-1.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

SELEKSIONIMET E MOSHAVE, DATAT DHE ORARET PËR BRENDA DHE JASHTË VENDIT https://t.co/XaezamB2hb

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil