Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
-
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
-
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
6
5
1
0
16
2
Itali
6
5
1
0
16
3
Shqipëri
6
3
0
3
9
4
Izrael
6
3
0
3
9
5
Maqedoni
6
1
0
5
3
6
Lichtenstein
6
0
0
6
0

Tirana U17, kampione e Kampionatit të Kombëtareve Rajonale

fitues tir u17

Zona Rajonale Tirane është fituese e Kampionatit Kombetar Rajonal për moshat U17. Tirana ka fituar finalen e këtij kampionati Tirana U17 4-1 Durresi U17, në ndeshjen e zhvilluar ditën e martë, në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz. Të dyja skuadrat kishin pikë të barabarta dhe sipas rregullores luajten ndeshjen finale. Kjo nismë e re e FSHF-së vlen për masivizimin e futbollit dhe evidentimin e futbollistëve të së ardhmes, të cilët do ti shërbejne më shumë ekipeve zinxhir të Shqipërisë. Përballjet në këtë grupmoshë kanë filluar në datën 15 qershor, kohëzgjatja e pjesëve në ndeshjet e femijëve të kësaj moshe ka qenë nga 40 minuta. Kupën per fituesit e ka dorëzuar “Legjenda e Futbollit Shqiptar” Sulejman Demollari.

U17

Java e parë

Tirana U17 2-2 Elbasani U17

Durrësi U17 2-0 Shkodra U17

Fieri U17 2-1 Korca U17

Java e dytë

Shkodra U17 5-1 Fieri U17

Elbasani U17 2-2 Durrësi U17

Korca U17 0-1 Tirana U17

Java e tretë

Durrësi U17 2-1 Tirana U17

Fieri U17 5-1 Elbasani U17

Shkodra U17 4-1 Korca U17

Java e katërt

Korca U17 2-1 Durrësi U17

Tirana U17 5-4 Fieri U17

Elbasani U17 2-6 Shkodra U17

Java e pestë
Tirana U17 6-1 Shkodra U17

Korca U17 0-1 Elbasani U17

Durresi U17 3-2 Fieri U17

Klasifikimi:

Durrësi 10 pikë

Tirana 10 pikë

Shkodra 9 pikë

Fieri 6 pikë

Elbasani 5 pikë

Korca 3 pikë

Finalja: Tirana U17 4-1 Durrësi U17

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

Vazhdojnë punimet në ''Arena Kombëtare'' https://t.co/odeSjC6obh

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
75
36
20
15
1
2
72
36
19
15
2
3
72
36
21
9
6
4
44
36
11
11
14
5
40
36
10
10
16

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil