Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Tirana U15, kampione e Kampionatit të Kombëtareve Rajonale

u15 tirana kampion komb

Zona Rajonale Tirane është fituese e Kampionatit Kombetar Rajonal për moshat U15. Tirana ka fituar në javen e fundit të këtij kampionati në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” , Tirana U15 4-0 Shkodra U15. Përfaqësuesja që mbulon zonën e Tiranes ka dominuar gjatë gjithë ndeshjeve duke mbledhur 13 pikë në pesë javë të luajtura.  Kjo nismë e re e FSHF-së vlen për masivizimin e futbollit dhe evidentimin e futbollistëve të së ardhmes, të cilët do ti shërbejne më shumë ekipeve zinxhir të Shqipërisë. Përballjet në këtë grupmoshë kanë filluar në datën 15 qershor dhe do të përfundojnë midis zonave rajonale në datën 30 qershor 2017. Kohëzgjatja e pjesëve në ndeshjet e femijëve të kësaj moshe ka qenë nga 35 minuta. Kupën per fituesit e ka dorëzuar “Legjenda e Futbollit Shqiptar” Sulejman Demollari.

Kjo është ecuria e zonës së Tiranës për U15:

Java e parë 

Tirana U15 2-0 Elbasani U15 

Java e dytë

Korca U15 0-2 Tirana U15

Java e tretë

Durrësi U15 2-2  Tirana U15

Java e katërt

Tirana U15 4-1  Fieri U15 

Java e pestë

Tirana U15 4-0 Shkodra U15

Me këto rezultate Tirana grumbulloi në total 13 pikë e ndjekur nga vendi i dytë Durrësi, me 5 pikë në total që ka edhe një ndeshje për të zhvilluar.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

EKIPET KOMBËTARE RAJONALE, VIJOJNË SELEKSIONIMET E MOSHAVE https://t.co/HxTUlEE3vC

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil