Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
-
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
-
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
6
5
1
0
16
2
Itali
6
5
1
0
16
3
Shqipëri
6
3
0
3
9
4
Izrael
6
3
0
3
9
5
Maqedoni
6
1
0
5
3
6
Lichtenstein
6
0
0
6
0

Shqipëria fiton 3-0 në Izrael

fitore ne izrael

Kombëtarja fiton bindshëm, Izrael-Shqipëri 0-3 për ekipin tonë përfaqësues. Ndeshja u luajt në orën 20:45 në stadiumin "Sammy Ofer" në Haifa. Kuqezinjtë e drejtuar nga Gianni de Biasi kanë dominuar ndeshjen duke treguar cilësite e tyre më të mira, ka qënë pikërisht Armando Sadiku ai i cili la gjurmë në këtë ndeshje të vlefshme për Eliminatoret e Kupës së Botës "Rusi 2018". Sadiku ka realizuar një dopiete, me golin e tij te parë në minuten e 22 të pjesës së parë dhe në minutën e 44 po të kësaj pjese. Ne pjesën e dyte ndeshja ka filluar sërisht vrullshëm dhe pikërisht në minutën e 71 pas një aksioni të bukur ka shënuar mesfushori Memushaj, e më këtë gol duke vulosur këtë fitore të rëndësishme në Izrael. Me këtë fitore ne renditemi në vendin e tretë, me pikë të barabarta me izraelitët e vendit të katërt. Shqipëria do të luajë ndeshjen e rradhës me 2 shtator 2017 ndaj Lihtenshtejnit.

Shqipëria e filloi ndeshjen me këtë formacion: Strakosha, Hysaj, Gjimshiti, Mavraj, Aliji, Kukeli (Veseli 82′), Roshi (Lila 53′), Abrashi, Memushaj, Hyka, Sadiku (Çikalleshi 70′)

 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

Ditën e mërkurë në orën 11.00 në ambjentet e #FSHF-së do të promovohen edhe dy botimet më të fundit të Federatës... https://t.co/ldkiUSSVMl

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
75
36
20
15
1
2
72
36
19
15
2
3
72
36
21
9
6
4
44
36
11
11
14
5
40
36
10
10
16

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil