Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
-
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
-
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
6
5
1
0
16
2
Itali
6
5
1
0
16
3
Shqipëri
6
3
0
3
9
4
Izrael
6
3
0
3
9
5
Maqedoni
6
1
0
5
3
6
Lichtenstein
6
0
0
6
0

PRESIDENTI DUKA: TË FRENOJMË EPIDEMINË EUFORIKE!

duka ne stamboll1

"Kam shumë besim që skuadra do të paraqitet krejt ndryshe në Izrael. Dua të frenojmë vetëm atë që mund ta quaj epidemine e euforisë", - kështu ka deklaruar nga Stambolli, në rezidencen ku është grumbulluar ekipi kombetar, presidenti i FSHF-së, Armand Duka. Për presidentin e FSHF-së, skuadra është ndërgjegjesuar dhe këtë ai vetë e ka konstatuar edhe në bisedën që pati me lojtarët, pak para stërvitjes. Kreu i FSHF-së uron në një dicka: "Uroj shumë që të kthehemi të futbolli i sakrificës. Kjo do të ishte një lëvizje perfekte. Kam besim te skuadra. Uroj shumë për një rezultat pozitiv, teksa e ritheksoj që të frenojmë sa më shpejt euforine e mbarsur që nga arritja e Europianit, e cila ka qënë eufori e të gjithëve ne, jo vetëm e skuadrës", - citoi presidenti Duka në intervistën e dhënë për Supersport. Në lidhje me zërat për ndërprerjen e kontratës me trajnerin, kreu i FSHF-se theksoi se janë dhe mbeten vetëm ngacmime mediatike. Por për presidentin Duka nuk është aspak momenti të trajtohet një cështje e tillë.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

Ditën e mërkurë në orën 11.00 në ambjentet e #FSHF-së do të promovohen edhe dy botimet më të fundit të Federatës... https://t.co/ldkiUSSVMl

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
75
36
20
15
1
2
72
36
19
15
2
3
72
36
21
9
6
4
44
36
11
11
14
5
40
36
10
10
16

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil