Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Federata Shqiptare e Futbollit promovon futbollin e fëmijëve në shkolla

sg2-shkolla12

Ndalesa e radhës ishte në shkollen "Protagonistët" në Tiranë, ku u zhvillua një mini kampionat midis klasave 9-vjecare dhe atyre të mesme. Ekipeve fituese ju dorëzuan kupat dhe suvenire të Federatës së Futbollit. Të pranishëm në këtë ceremoni për të dorezuar kupat ishte Sekretari i Përgjithshëm Ilir Shulku, i shoqëruar dhe nga shefi i sektorit të garave Lysien Nurishmi. Në mesazhin e tij, drejtuar nxënësve të kësaj shkolle Shulku i inkurajoi për futbollin:  “Jam shumë i lumtur që ndodhem sot pranë jush, duke parë që e përqafoni këtë sport dhe jeni pranë tij, gjithsesi disa nga ju jam në dijeni që merreni me futboll ndaj do doja të ftoja më shumë,  pjesën tjetër joaktive që të merret me futboll e të kuptoj se ky sport është shumë i dobishëm kryesisht për moshën tuaj. 

Gjithashtu do doja qe të ingranonim akoma më shumë futbollin te femrat , të cilat sic e dini ose nëse nuk jeni ne dijeni kanë rreth 5 vite që ka marrë formë në Federaten Shqiptare të Futbollit. Futbolli i femrave tashmë ka arritur shkallët e suksesit dhe sa më shumë qe ju e përkrahni këtë sport, aq më shumë talente arrijmë të evidentojmë”.

Shkolla “Protagonistët”,  shprehu mirënjohje për promovimin dhe suportin që institucioni i futbollit i bëri nxenësve ditën e sotme. Të tjera aktivitete të tilla promovuese do të vazhdojnë serisht në shkolla të tjera, pikërisht me qëllimin e përhapjes së këtij sporti dhe angazhimin e të rinjve për ti mbajtur  ata sa me larg veseve dhe sa me pranë një jete të shëndetshme.

sg1-shkolla

sg3-shkolla

 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

SELEKSIONIMET E MOSHAVE, DATAT DHE ORARET PËR BRENDA DHE JASHTË VENDIT https://t.co/XaezamB2hb

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil