Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
8
7
1
0
22
2
Itali
8
6
1
1
19
3
Shqipëri
8
4
1
3
13
4
Izrael
8
3
0
5
9
5
Maqedoni
8
2
1
5
7
6
Lichtenstein
8
0
0
8
0

PROMOCIONI I LOJËS, NISMA E FSHF ZBRET TE SHKOLLA “FAN NOLI”

promovimi futboll moshash

Futbolli do të mbetet një pasion i pashmangshëm për fëmijët, të cilët rrëmbejnë kohën e tyre të përditshme në dispozicion, për të luajtur dhe të qenë pjesë e një skuadre futbolli. Dhe pikërisht kjo është shumë e ndjeshme për shkollat 9-vjeçare dhe jo vetëm ato, nxënësit e të cilëve vrapojnë pas endërrës së tyre për tu bërë dikushi në fushat e futbollit. Pas shkollës “Emin Duraku”, FSHF vijoi këtë javë me promocionin e lojës në ambjentet e Shkollës “Fan Noli” në kryeqytet. Me ambjentet e shkëlqyera të kësaj shkolle, miq të skuadrës së “Fan Nolit” ishin këtë radhë fëmijët e shkollës “Osman Myderizi”. Një ambjent që sa herë përkon me një prag-ndeshje futbolli gjithmonë mbledh pas fushës së futbollit jo pak fëmijë. Përpara fëmijëve këtë radhë përcollën mesazhet e tyre ish-futbollistët e skuadrës kombëtare të futbollit, Alban Bushi dhe Ervin Bulku, që të dy respektivisht në stafet e ekipit kombëtar A dhe Bushi, trajner i skuadrës përfaqësuese U-21. Ata kërkuan te fëmijët më shumë angazhim e dashuri për futbollin, teksa i bënë me dije edhe kontrollin, strategjinë dhe kujdesin e FSHF-së në lidhje me futbollin e moshave në Shqipëri. Puna me fëmijët, sipas tyre është një pasion më vete, por edhe një përgjegjësi të cilën FSHF e ndjek gjithmonë nëpërmjet programeve të trainimit e licensimit për trainerët e moshave. Më pas vetë Bulku e Bushi ndanë edhe suvenirët-aksesorë, simbole të ekipit kombëtar për secilën skuadër e për secilin nxënës. Pas mesazheve ishte koha për futboll, ku dëshira për të fituar ishte e jashtëzakonshme. Kjo nismë e FSHF-së për promocionin e futbollit në shkolla do të vazhdojë ditën e hënë në një tjetër ambjent nxënësish të një tjetër shkolle 9-vjeçare në vijimësi të një programi të plotë. 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

Presidenti i FSHF-së Armand DUKA, inspekton punimet në "ARENA KOMBËTARE" https://t.co/TRfb81VmDA

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
7
3
2
1
0
2
7
3
2
1
0
3
6
3
2
0
1
4
6
3
2
0
1
5
4
3
1
1
1

Renditja Fair Play ne Superiore

Skuadra
P.
Skuadra
P.

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil