Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
8
7
1
0
22
2
Itali
8
6
1
1
19
3
Shqipëri
8
4
1
3
13
4
Izrael
8
3
0
5
9
5
Maqedoni
8
2
1
5
7
6
Lichtenstein
8
0
0
8
0

Futbolli i femijëve në Shqipëri, prioritet absolut i FSHF

grasrots

Futbolli i fëmijëve dhe futbolli në shkolla mbetet një nga prioritetet maksimale të FSHF-së. Paralel me fushatën e promocionit nëpër shkolla, fushatë që ka nisur dhe do të vijojë çdo javë, së fundmi në Tiranë ka mbërritur konsulenti, njëherësh edhe anëtar i Panelit të “GRASSROOTS” në UEFA Robin Russell, pikërisht për vijimësinë e një strategjie të tillë. Aktualisht FSHF organizon çdo vit edhe kampionatet e shkollave 9-vjeçare në një kohë që ka qenë një mbështetës kryesor dhe shumë potent i kupës “Coca-Cola” që ka mbërritur në finishin e saj dhe që pret të mësojë fituesin në finalen e datës 24 maj. Futbolli i fëmijëve do të përfshihet shumë më gjerë shumë shpejt në një shtrirje Akoma më massive, teksa përpos kësaj kujdesi nga institucioni vjen edhe në aspektin e kontrollit teknik për të gjithë aspektin trajnues që stërvit këto mosha. Konsulenti nga UEFA, zoti Russell është njohur nga Kreu i Sektorit të Marëdhënieve Institucionale dhe Projekteve në FSHF, Kejdi Tomorri, si edhe nga Shefi i Sektorit të Futbollit Amator dhe Zyrave Rajonale Besnik Çela, dhe specialisti në këtë zyrë Millan Baçi në lidhje me shtrirjen e plotë të futbollit të shkollave në vendin tonë, nën koordinimin e Federatës së Futbollit. Vetë zoti Russel do të jetë të enjten në shkollën “Fan Noli” në kryeqytet në raundin e radhës të fushatës së Promocionit në shkollat 9-vjecare që FSHF ka nisur, teksa më pas do të takojë Drejtorin e Sporteve në MAS, Vladimir Gjonaj, si dhe do të ndjekë një seancë trainimi në një prej Akademive. Ndërkaq, ditën e premte Russell do të ketë një takim edhe Presidentin e FSHF-së, Armand DUKA. Masivizimi i futbollit të fëmijëve është qëllimi kryesor në të gjithë këtë mision. 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

Presidenti i FSHF-së Armand DUKA, inspekton punimet në "ARENA KOMBËTARE" https://t.co/TRfb81VmDA

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
7
3
2
1
0
2
7
3
2
1
0
3
6
3
2
0
1
4
6
3
2
0
1
5
4
3
1
1
1

Renditja Fair Play ne Superiore

Skuadra
P.
Skuadra
P.

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil