Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

KOMBËTARJA U-15, TRAJNERI MEMUSHAJ NIS GRUMBULLIMIN

eqerem memushaj u15

Nis grumbullimin sot në ambjentet e hotel “Tropikal” në Durrës edhe traineri i skuadrës U-15, Eqerem Memushaj, teksa së bashku me stafin e tij bëri me dije sot përpara mediave, listën me 21 futbollistët e kësaj moshe mazhoranca e të cilëve janë të datëlindjes 2003. Prej disa muajsh, Memushaj së bashku me grupin e punës dhe me një koordinim të plotë të Sektorit të Ekipeve Kombëtare në FSHF ka qenë afër seleksionimeve në të gjitha zonat e Shqipërisë dhe në përfundim të këtij procesi sot bëri me dije edhe 21 të përzgjedhurit e parë për këtë grumbullim të tijin të parë. Që gjithsesi nuk do të jetë I vetmi, pasi në Qershor do të ketë sërish një të dytë dhe akoma më tej. Sipas trajnerit të këtij ekipi kombëtar kjo është një moshë kolauduese teksa do të vijojnë sërish fazat e tjera të grumbullimeve ku do të shikohen edhe futbollistë të tjerë. Në këtë stejxh disa-ditor Memushaj ka planifikuar edhe takime miqësore në një kohë që ky filtër I parë I futbollistëve të grumbulluar ka një shtrirje të skuadrave si: Tirana, Flamurtari, Shkodra, Vllaznia B, Skënderbeu D, Akademia, Partizani, Teuta si dhe ekipe të tjera. Njëherësh Memushaj i kërkoi nëpërmjet kësaj daljeje publike, të gjithë trainerëve që punojnë me këto mosha që të shtojnë predispozicionin për përgatitjen stërvitore për këto mosha.  

lista e U15

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

EKIPET KOMBËTARE RAJONALE, VIJOJNË SELEKSIONIMET E MOSHAVE https://t.co/HxTUlEE3vC

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil