Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
8
7
1
0
22
2
Itali
8
6
1
1
19
3
Shqipëri
8
4
1
3
13
4
Izrael
8
3
0
5
9
5
Maqedoni
8
2
1
5
7
6
Lichtenstein
8
0
0
8
0

FSHF PLANIFIKON INVESTIM NË FUSHËN E LUSHNJES

lushnja fatosi1

Federata Shqiptare e Futbollit në një bashkëpunim të ngushtë me Bashkinë e Lushnjes kanë nisur menjëhere kontaktet dhe punën për pjesën kryesore të infrastrukturës, atë të rikonstruksionit të stadiumit, tashmë që skuadra do të jetë sërisht pjesë e Kategorisë Superiore për edicionin 2017-2018. Impianti "Roza Haxhiu" do ti nënshtrohet shumë shpejt një rikonstruksioni që ka të bëjë me disa anekse të tij si: Rregullimi i ambienteve të brëndshme, dhomat e zhveshjeve, zonën e medias dhe në rrethimin e jashtëm. Kjo pjesë, sipas takimit të sotëm në Bashkinë e Lushnjes mes një delegacioni të FSHF-së dhe Kryetarit te Bashkisë Fatos Tushe, do të merret përsiper dhe do të mbulohet nga vetë Bashkia dhe klubi. Ndërsa nga ana e saj, FSHF do të marrë përsiper furnizimin dhe instalimin e fushës me bar natyral, investim ky qe kap vleren e 50.000 eurove. Këtu FSHF do të ndërhyje menjëherë në një kohë që Bashkia do të prekë dhe do të realizojë meremetimet në ambjentet e brëndshme. Punimet pritet që të nisin sa me shpejt brenda muajit në mënyrë që te arrihen afatet kohore, që Lushnja të nisë ndeshjet e sezonit të ri të Kategorisë Superiore në fushen e saj, e cila do ti nënshtrohet tërësisht rikonstruksionit të plotë. FSHF dhe Kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe në këtë takim përcaktuan edhe programin e detajuar të ketij rikonstruksioni të stadiumit për të nisur sa me parë nga puna. Me këtë nderhyrje në këtë impiant, Federata vijon planin e saj për investimet infrastrukturore në stadiumet e Shqipërisë, në bashkëpunim me pushtetin lokal.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

Presidenti i FSHF-së Armand DUKA, inspekton punimet në "ARENA KOMBËTARE" https://t.co/TRfb81VmDA

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
7
3
2
1
0
2
7
3
2
1
0
3
6
3
2
0
1
4
6
3
2
0
1
5
4
3
1
1
1

Renditja Fair Play ne Superiore

Skuadra
P.
Skuadra
P.

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil