Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Pasioni nis nga shkollat, FSHF, promocion me nxënësit e shkollave 9 vjeçare

foto me shkollen

Të gjithë duan të jenë liderë dhe yje në fushën e futbollin, të gjithë duan të veshin një fanellë të skuadrës kombëtare, të gjithë e dashurojnë këtë sport, dhe futbolli tashmë është pjesë e të gjithëve. Por, mbi të gjitha, një pasion “i çmendur” i nxënësve dhe fëmijëve të cilët kanë rrëmbyer kohën e tyre dhe të prindërve për t’u shpërndarë në çdo vend ku trainohet dhe luhet. FSHF, paralel me Akademinë e Arbitrimit dhe në një fazë të mbylljes së sezonit në të gjitha garat ka nisur dhe do të vazhdojë, mbi bazën e një projekti të detajuar një promocion, dhe bashkëbisedim me të gjithë nxënësit e shkollave 9-vjeçare në kryeqytet dhe mbarë vendin. Jo thjesht dhe vetëm për të zënë një hapësirë kohe, por për të transmetuar shumë mesazhe tek ta në lidhje me futbollin, me lojën, me pasionin e tyre, por edhe me kujdesin real të trainingut në çdo nivel. Vetë FSHF ka qenë dhe do të vijojë të mbetet një institucion që zhvillon futbollin, dhe kryesisht të fëmijëve, që përmirëson edukimin e sportistëve e trainerëve, që kontribuon në përmirësimin e infrastrukturës, që nëpërmjet politikave e strategjive të saj ndihmon ekonomikisht klubet, dhe për rrjedhojë edhe ekipet zinxhir e fëmijët. Vetë nxënësit kanë një pasion të jashtëzakonshëm për këtë sport.

Së fundmi në këtë drejtim dhe në këtë nismë, FSHF nisi këtë të premte këtë promocion me një aktivitet në shkollën 9-vjeçare në kryeqytet, “Emin Duraku”, teksa kishte ftuar edhe një skuadër nga shkolla “Dora D’Istria”. Nxënësit e shkollës “Emin Duraku” janë njëherësh edhe finalistë të turneut “Coca-Cola”, finalja e të cilit do të luhet pas pak ditësh. Vetë zv/presidenti i FSHF-së Edvin Libohova përcolli përpara fëmijëve pikërisht, mesazhet për një kujdes të detajuar të FSHF-së nëpërmjet politikave të saj për futbollin e fëmijëve, për kujdesin karshi të gjithë rrjetit të trainerëve që punojnë me këta fëmijë. Një mesazh përcollën në këtë event edhe zv/ministrja e sporteve Nora Malaj, ish-futbollisti i mirënjohur Sulejman Demollari, të cilët ishin plotësisht në një linjë mesazhi me nismën më të fundit të FSHF-së. Pas shkollës “Emin Duraku”, aktivitete të tilla do të vijojnë edhe në shkolla të tjera, deri në përfundim të proçesit mësimor, teksa me sezonin e ri, FSHF do të jetë shumë më afër këtyre moshave me projekte të tjera. 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

EKIPET KOMBËTARE RAJONALE, VIJOJNË SELEKSIONIMET E MOSHAVE https://t.co/HxTUlEE3vC

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil