Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Turneu "COCA-COLA", shpallen fituesit e zones se Elbasanit!

22elb

Edhe Elbasani shpall fituesit e turneut "Coca-Cola". Ne kompleksin "Shefqet Lamcja" u zhvilluan finalet e turneut tashme tradite: " COCA-COLA". Fitues ne kategorine e femrave doli ekipi i shkolles "Jorgji Dilo" ne perballje me ekipin e shkolles "Qamil Guranjaku" . Koha e rregullt perfundoi me rezultatin 1-1 , ndersa nga pika e 11 metrave, ekipi i "Jorgji Dilo" fitoi 3-1; ndersa ne kategorine e meshkujve fitues u shpall ekipi i shkolles " Ptoleme Xhuvani " ne perballje me ekipin e shkolles "Jorgji Dilo" . Takimi perfundoi 1-0. 
Ne kete turne moren pjese 14 shkolla 9-vjecare me ekipet e tyre perkatese. Cdo ekip perbehej nga 20 nxenes. 8 ekipe ishin te meshkujve me 160 nxenes pjesemarres, ndersa 6 skuadra ishin femrash me 120 nxenese gjithsej ne prezence. Ne total te 14-ta ekipet se bashku kishin ne perberjen e tyre nje numer prej 280 nxenesish pjesemarres aktive ne kete turne.
Perpos nxenesve pjesemarres ky turne u ndoq me mjaft interes edhe nga shoket e shoqet e tyre te shkollave respektive, duke krijuar ne cdo ndeshje nje atmosfere tifozlliku . Turneu u ndoq edhe nga sportdashes te qytetit, prinder, te aferm te cilet shfaqen mjaft interes e deshire per te mbeshtetur femijet .
Ne perfundim te ndeshjeve finale , kompania COCA-COLA nepermjet perfaqesuesve te saj ne event , shperndau edhe dhuratat per femijet pjesemarres. Ne ceremonine permbyllese te pranishem ishin z.Alqi Cabiri, perfaqesues i DAR Elbasan, Edmond Kocija, drejtor i terreneve sportive ne Bashkine Elbasan, Florenc Kushi, administrator i K.F ELBASANI, si dhe Ilirjan File , pergjegjes i Zyres Rajonale Elbasan ne cilesine e perfaqesuesit te FSHF si mbeshtetese e percdovitshme e ketij turneu.
Ne perfundim: Fitues i turneut te femrave u shpall shkolls "Jorgji Dilo", ndersa ne turneun e meshkujve shkolla "Ptoleme Xhuvani".

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF: Te djelen luhet pjesa e 2-te e ndeshjes Flamurtari-Laci Ndeshja e futbollit mes Flamurtarit dhe Lacit... https://t.co/6Yb8Abjrwe

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
34
15
10
4
1
2
25
15
7
4
4
3
25
15
6
7
2
4
24
15
7
3
5
5
23
15
6
5
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil