Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Ekipet kombëtare, muaji prill me 3 grumbullime

kombetarja u.19 12 prill

Pas mbylljes me suksesin kualifikues të Turneut të Paraeleminatoreve të Botërorit të femrave për kombëtaren A të futbollit, prilli do të jetë sërish muaj i ngjeshur me aktivitetin e ekipeve kombëtare, të cilat në bazë të programit vjetor të punës të paraqitur dhe të miratuar në Federatë do të vazhdojnë grumbullimet e radhës, por edhe aktivitetet zyrtare që kanë. Kështu, duke nisur nga dita e hënë, traineri i skuadrës kombëtare Xhemal Mustedanagiç do të nisë 5 ditët e grumbullimit me lojtarët që ai do ka menduar të grumbullojë për Turneun zyrtar të fundmuajit “Uefa Development” që do të zhvillohet në Qipro në datat 25-30 Prill. Për të vazhduar më pas sërish me një tjetër grumbullim, por këtë radhë i skuadrës përfaqësuese të 19-vjeçarëve, ku Erion Bogdani, pas suksesit të arritur në turneun “Roma Caput Mundi” si fitues i tij do të zhvillojë një stejxh stërvitor disa ditor me një grup futbollistësh për të parë gjendjen dhe situatën. Në këto ditë pritet që trajneri të planifikojë edhe ndonjë testim miqësor. Po kështu, te U-19, por për femra, edhe traineri i kombëtares së kësaj moshe Nevil Dede do të bëjë një grumbullim disa-ditor me lojtaret që do grumbullojë. Përpara këtyre eventeve të tre trajnerët do të dalin përpara gazetarëve për të bërë me dije listat dhe objektivat ër grumbullimet e radhës. Më poshtë do të gjeni datat e aktiviteteve të ekipeve kombëtare për muajin Prill 2017:

  • Ekipi Kombetar U17: Grumbullim nga data 17-24 Prill dhe 25-30 Turneu zyrtar “Uefa Development” ne Qipro.
  • Ekipi Kombetar U19: Grumbullim nga data 24-27 Prill.
  • Ekipi Kombetar U19 Femra: Grumbullim nga data 25-27 Prill.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

#FSHF mbështet #EqualGame #UEFA ⚽ 💪🇦🇱️👏 https://t.co/M6MkfLvygB

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil