Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
-
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
-
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
6
5
1
0
16
2
Itali
6
5
1
0
16
3
Shqipëri
6
3
0
3
9
4
Izrael
6
3
0
3
9
5
Maqedoni
6
1
0
5
3
6
Lichtenstein
6
0
0
6
0

Shkëmbim arbitrash mes Shqipërisë dhe Luksemburgut

arbitrat shkembimlu

Pas marëveshjes me Federatën e Maltës për shkëmbim të arbitrave dhe për rrjedhojë edhe të vënies në zbatim të saj, së fundmi është arritur një akord bashkëpunimi mes Federatës së Futbollit dhe Federatës së Luksemburgut për shkëmbim të arbitrave në ndeshje të ndryshme, si në kampionatin shqiptar, ashtu edhe në atë luksemburgas. Marëveshja pritet të nisë menjëherë fundjavën e ardhëshme në datë 22 prill ku prej Luksemburgut do të vijnë trupat e arbitrave për gjykim në ndeshjet e kampionatit shqiptar, aty ku dhe Sektori i Garave do të vendosë se në cilën, apo cilat ndeshje do të nevojiten treshet e huaja në gjykim (në rastin konkret ato të Luksemburgut), si në Kategorinë Superiore, ashtu edhe në atë të Parë. Po kështu, edhe arbitrat shqiptarë do të jenë sipas kërkesës së Federatës përkatëse në takimet e kampionatit atje në Luksemburg. Po kështu edhe kurset dhe klinikat e trainimit mes arbitrave të të dy vendeve janë pjesë e bashkëpunimit mes dy federatave. 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

Ditën e mërkurë në orën 11.00 në ambjentet e #FSHF-së do të promovohen edhe dy botimet më të fundit të Federatës... https://t.co/ldkiUSSVMl

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
75
36
20
15
1
2
72
36
19
15
2
3
72
36
21
9
6
4
44
36
11
11
14
5
40
36
10
10
16

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil