Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Femrat, Shqiperia mund Greqine 2-1

femrat fitojne ndaj greqis

Kombetarja Shqiptare e Futbollit per femra ka fituar 2-1 ndaj ekipit te Greqise. Femrat e drejtuara nga  Armir Grima kane dominuar ndeshjen ndaj rivaleve kryesor ne grup dhe rezultati ishte mese i merituar.

Formacioni yne ishte: Zani, Proto ('80 Jashari), Rrahmani, Bajraktari, Morina, Velaj, Hashani, Gjini, Franja ('46 Begolli), Krasniqi ('87 Memedov), Doci.

Me kete fitore ne grupin B per paraeliminatoret e Kupes se Botes per femra FIFA 2019 vendi yne ka siguruar vendin e pare ne grup dhe do te marre pjese ne Eliminatoret.

Golat u shenuan ne minuten e 16 nga Doci dhe 1 min me pas greket barazuan me Nati. Pjesen e dyte e kemi dominuar totalisht, ka qene Fortuana Velaj ajo qe ne minuten e 90 shenoi golin e fitores dhe solli nje entuziazem te madh tek sportdashësit e pranishem ne "Elbasan Arena".

Renditja e grupit B

Shqiperia 7 pike

Greqia 6 pike

Malta 4 pike

Kosova 0 pike

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF: Te djelen luhet pjesa e 2-te e ndeshjes Flamurtari-Laci Ndeshja e futbollit mes Flamurtarit dhe Lacit... https://t.co/6Yb8Abjrwe

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
34
15
10
4
1
2
25
15
7
4
4
3
25
15
6
7
2
4
24
15
7
3
5
5
23
15
6
5
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil