Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Alban Bushi shpall listën për miqësoret ndaj Moldavisë

b2

Ditën e sotme në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, sikurse ishte planifikuar u zhvillua konferenca për shtyp e trajnerit të Kombëtares U-21, Alban Bushi.

Kjo konferencë u zhvillua në kuadër të dy  ndeshjeve miqësore ndërmjet Shqipërise dhe Moldavisë, të cilat do të luhen me date 25 dhe 27 të këtij muaji, në Elbasan Arena dhe Stadiumin Selman Stermasi . Arsyeja e përballjeve miqësore me ketë kombetare erdhi si pasojë sepse kjo federate pranoi të kishte dy ndeshje pasuese të tilla u shpreh trajneri.

Trajneri zbardhi listën e të grumbulluarve dhe tregoi detaje në lidhje me dy ndeshjet që do të pasojnë njëra tjetrën.

Ndër të tjera  ai u shpreh se qellimi kryesor është të motivojë sa me shumë djemtë, të rrisë cilësine si dhe të arrijë  fitore.

Pyetjeve të gazetarëve,  Bushi ju pergjigj me synimin kryesor për tu bazuar vetëm te loja dhe te Kombëetarja U-21 në menyrë të tille që për futbollistët mos të jetë vetëm një trampoline për kombëtaren A, por perkundrazi te jenë të ndërgjegjshem dhe te  fokusuar për fitore u shpeh Bushi. 

lista u21a1

 

 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

#FSHF mbështet #EqualGame #UEFA ⚽ 💪🇦🇱️👏 https://t.co/M6MkfLvygB

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil