Lajmet e fundit

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 15…

1. KF ”Vllaznia”, për sjellje të gabuar të spektatorëve du... lexo më shumë »

Kalendari, ndeshjet e Kategorise se Dyte dhe mosha…

Kalendari per ndeshjet e Kategorise se Dyte dhe kampionati... lexo më shumë »

FUTBOLLI I FËMIJËVE, SOT NË ELBASAN SEKRETARI SHU…

Elbasani ishte stacioni i radhës i ndalesës për FSHF, gjit... lexo më shumë »

NJOFTIM PËR VENDIMIN E KOMISIONIT TË DISIPLINËS

Trupa e Komisonit të Disiplinës ka vendosur të shtyjë për ... lexo më shumë »

Kalendari i ndeshjeve të Kategorisë Superiore dhe …

Kalendari i ndeshjeve të Kategorise Superiore dhe të Kateg... lexo më shumë »
Kampionati i minifutbollit triumfon “Kongresi i Lushnjes”

Kampionati i minifutbollit triumfon “Kon…

Pikërisht në datën 1 qershor, është shënuar dhe dita e finales Kampionati i minifutbollit për shkollat 9 –vjeçare: “Eja luaj në parkun tënd”. Duke pasur si synim përfshirjen e moshave të vogla dhe të rinjve në aktivitete në Parkun e M... lexo më shumë »
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kupa “Cola-Cola”, fiton shkolla “Hasan Koci”

Kupa “Cola-Cola”, fiton shkolla “Hasan K…

  Ne ndeshjen finale te zhvilluar diten e Premte date 27.05.2016 ora 13.00 ne stadiumin kombetar "ELBASAN ARENA" mes ekipeve te shkollave 9-vjecare "HASAN KOCI " Durres - " EMIN DURAKU... lexo më shumë »
Gjysemfinalja e pare e Kupes "Coca Cola"

Gjysemfinalja e pare e Kupes "Coca …

Sot me date 12.05.2016 ne aneksin e stadiumit "Niko Dovana" ne Durres u zhvillua gjysem finalja kombetare e kupes "Coca Cola" midis shkollave 9-vjecare "Hasan Koci" Durres dhe "Andon Xoxa... lexo më shumë »
Cerekfinalja e Kupes "Coca Cola" ne Durres

Cerekfinalja e Kupes "Coca Cola…

Diten e hene ne aneksin e Stadiumit "Niko Dovana" ne Durres, u zhvillua cerekfinalja e kupes "Coca Cola". Kjo cerekfinale u zhvillua ndermjete shkolles  "Hasan Koci" Durres dhe shkolles "Salo Halili... lexo më shumë »
"Iliria Fush-Kruje" fiton kampionatin e minifutbollit ne Durres

"Iliria Fush-Kruje" fiton kamp…

Ne date 05.05.2016 u zhvillua  ne kompleksin sportiv "Visha" ne Durres ndeshja e fundit per kampionatit rajonal te minifutbollit per rajonin e Durresit. Ne kete kampionat moren pjese tete skuadra te... lexo më shumë »
Finalja e kupes "Coca Cola" ne Fier

Finalja e kupes "Coca Cola" ne…

Me date 05-05-2016 ora 11:00 u luajt ne ambientet e FK Apolonia, finalja e kampionatit kombetar te shkollave 9-vjeçare Zona Fier, edicioni i trete "Coca Cola - Cup". Ndeshja u... lexo më shumë »
Finalja e kupes "Coca Cola" ne Durres

Finalja e kupes "Coca Cola" ne…

Ne date 04.05.2016 ne aneksin e stadiumit "Niko Dovana" ne Durres u zhvillua finalja e shkollave 9-vjecare kupa "COCA COLA".  Ne kete kampionat moren pjese 12 shkolla 9-vjecare me rreth 240... lexo më shumë »
Finalja "Goal Europe" ne Tirane

Finalja "Goal Europe" ne Tiran…

Goal Europe vazhdon te percoje mesazhe pozitive nen frymen europiane te futbollit. Me date 29.04.2016 ne ish kompleksin "Dinamo" u zhvillua finalja e Kampionatit Kombetar te Futbollit per shkollat e... lexo më shumë »
Vazhdon Goal Europe

Vazhdon Goal Europe

Diten e djeshme ne Durres u zhvillua 1/8 e finales se Kampionatit te Shkollave te Mesme "Goal Europe" , eventit europian . Ndeshja ishte ndermjet shkolles "Naim Frasheri" Durres dhe... lexo më shumë »
Ka startuar edicioni i trete i kampionatit Kombetar te shkollave 9-vjecare kupa "Coca Cola"

Ka startuar edicioni i trete i kampionat…

Ky kampionat eshte i mundesuar nga kompania "Coca-Cola" ne bashkepunim me FSHF-ne dhe MASH-in. Qytetet qe marrin pjese ne kete kampionat jane: Tirana: 15 shkolla - 300 nxenes gjithsej - 3... lexo më shumë »
Goal Europe Korce

Goal Europe Korce

Diten e marte ne oren 12.00 ne aneksin e stadiumit Skenderbeu ne Korçe u zhvillua ndeshja finale e kampionatit te shkollave te mesme. Para fillimit te kesaj ndeshjeje u ekzekutuan... lexo më shumë »
Goal Europe Durres

Goal Europe Durres

U zhvillua dje me date 19.04.2016 ne aneksin e stadiumit "Niko Dovana" ne Durres finalja e Kampionatit te Shkollave te Mesme "Goal Europe" ndermjet Shk."Naim Frasheri" dhe Shk."Gjergj Kastrioti". Finalja startoi... lexo më shumë »
Goal Europe

Goal Europe

Federata  Shqiptare e Futbollit  ne bashkepunim me Rrjetin e Informimit te Bashkimit Evropian në Shqipëri, si dhe  Ministrinë e Arsimit dhe Sportit , organizon kampionatin e futbollit të shkollave të... lexo më shumë »
Tiranë, përfunduan kampionatet U-9, U-11, U-13

Tiranë, përfunduan kampionatet U-9, U-11…

Kanë përfunduar kampionatet rajonale në Tiranë për kategoritë U-9, U-11, U-13 për edicionin 2014-2015. Në kampionatin e femijeve dhe te rinjve për moshen U-9 morën pjesë 17 ekipe, me 158... lexo më shumë »
Kampionati i shkollave 9-vjecare ne Korce

Kampionati i shkollave 9-vjecare ne Korc…

Nga data 11.05.2015 ne aneksin stervitor te K.F.Skenderbeu celi siparin kampionati futbollit me pjesemarjen e 14 shkollave 9-vjecare te qytetit te Korces per meshkuj dhe femra. Ky aktivitet u organizua... lexo më shumë »
Durres, kampionat per shkollat 9-vjecare

Durres, kampionat per shkollat 9-vjecare

Ne Durres u zhvillua kampionati i "IV" i Futbollit  per shkollat 9-vjecare per klasat e VIII-ta dhe IX-ta. Ky kampionat u shtri ne harkun e tre diteve, i cili filloi... lexo më shumë »
FSHF Zyra Rajonale Shkoder, aktivitet per promovimin e futbollit

FSHF Zyra Rajonale Shkoder, aktivitet pe…

Ne daten 9 Maj 2015 Zyra Rajonale e FSHF Shkoder ne bashkepunim me organizaten humanitare "World Vision", DAR Shkoder zhvilluan nje aktivitet promovues futbolli me komunat Shtoj i ri, Shtoj... lexo më shumë »
FSHF Tirane, Kupe per moshen U-15

FSHF Tirane, Kupe per moshen U-15

Ne periudhen Shkurt-Maj 2015 Zyra Rajonale e FSHF Tirane zhvilloi kupen e FSHF-se per moshen U-15. Ne kete kupe moren pjese 26 ekipe te ndara ne tre grupe. Ne finale... lexo më shumë »
Durres, "Dita Olimpike" ne zonat rurale‏

Durres, "Dita Olimpike" ne zon…

Ne date 26 Prill 2015,  Zyra Rajonale e FSHF Durres ne bashkepunim me “QKF” dhe “DAR” Durres organizuan “Diten Olimpike ne Zonat Rurale”, perkatesisht  ne komunen “Katundi i Ri”. Ne... lexo më shumë »
FSHF Shkoder, aktivitet ne shkollat 9-vjecare

FSHF Shkoder, aktivitet ne shkollat 9-vj…

Zyra Rajonale e FSHF-se Shkoder ne bashkepunim me DAR Shkoder, si dhe shkollen 9-vjecare "Skanderbeg" organizuan nje aktivitet ne kuader te promovimit te futbollit me klasat fillore. Ne kete aktivitet ishin... lexo më shumë »
Kupa e FSHF U-17 Tirane‏

Kupa e FSHF U-17 Tirane‏

Diten e enjte ne kompleksin "Skender Halili" u zhvillua kupa e FSHF per moshen U-17, perfaqesues nga FSHF ishin Sulejman Demollari dhe Agim Mone. Ne kete kupe moren pjese 14... lexo më shumë »
FSHF aktivitet ne shkollen "Jeronim De Rada"

FSHF aktivitet ne shkollen "Jeronim…

Ne date 17.04.2015 ne shkollen 9-vjecare "Jeronim De Rada" u zhvillua aktiviteti ne kuader te programit qe Zyra Rajonale e FSHF-se Tirane ka per promovimin e futbollit ne shkolla. Ne... lexo më shumë »
Kupa e FSHF U-13 Tirane‏

Kupa e FSHF U-13 Tirane‏

Ne date 13.04.2015 ne ambjentet e qendres stervitore te ekipeve kombetare ne Kamez u zhvillua finalja triangolare e Kupes se FSHF-se 2014-2015 zona Tirane per moshen U-13. Ne kete aktivitet... lexo më shumë »
Ceremonia e hapjes se kampionatit rajonal, Elbasan‏

Ceremonia e hapjes se kampionatit rajona…

Ne date 02-11-2014 startoi ne Elbasan Kampionati Rajonal i Futbollit per moshat U-11 deri ne U-17 me rreth 600-700 femije. Risi kete sezon eshte numri i madh i ekipeve qe... lexo më shumë »
Promovimi i futbollit ne komunen "Katund i Ri"‏

Promovimi i futbollit ne komunen "K…

Sot ne date 24-09-2014 Zyra Rajonale e FSHF Durres zhvilloi ne komunen "Katund I Ri" promovimin e futbolit me ane te nje mini kampionati futbolli midis 3 shkollave 9-vjecare te... lexo më shumë »
Tirane, mbyllen kampionet U-13 dhe U-15

Tirane, mbyllen kampionet U-13 dhe U-15

Në stadiumin "Selman Stërmasi" Zyra Rajonale e FSHF Tiranë, zhvilloi ndeshjen finale për moshat U-13 midis ekipeve "Tirana” – “Lapraka 11". Ky takim u ndoq me mjaft  interes nga te pranishmit... lexo më shumë »
Mbyllet kampionati rajonal për U-11

Mbyllet kampionati rajonal për U-11

Në këtë fundjavë, në ambientet e kompleksit "Fari" u zhvillua mbyllja e kampionatit per moshat U-11 vjec. Duke u nisur qe keto mosha nuk kane klasifikim, kjo mbyllje u quajt... lexo më shumë »
Aktiviteti "Femijet dhe Futbolli" Zyra Rajonale Tirane‏

Aktiviteti "Femijet dhe Futbolli…

Zyra Rajonale e FSHF Tirane ne daten 15.06.2014 ne kompleksin Fari organizoi turneun “Femijet dhe Futbolli“. NE kete turne moren pjese 6 ekipeve te moshes U-9. Ekipet pjesmarrese ishin: "FARI... lexo më shumë »
Perfundimi i kampionateve rajonal i moshave per zonen e Shkodres‏

Perfundimi i kampionateve rajonal i mosh…

Perfundoi me sukses kampionati rajonal i moshave ne Shkoder. Ne kampionatin e moshes U-11 moren pjese 12 ekipe, ne total u zhvilluan 134 ndeshje ne 22 jave kampionat. Ne kampionatin... lexo më shumë »
Kupa "Skender Hyka"‏

Kupa "Skender Hyka"‏

Ne date 06.06.2014 ne kompleksin "Skender Halili"  Zyra Rajonale e Tiranes zhvilloi turneun ne nder te ish futbollistit te ekipit tone kombetar si dhe te Tiranes z.Skender Hyka. Ne kete... lexo më shumë »
KUPA "ENDRA FUTBOLLISTIKE" U9 FIER‏

KUPA "ENDRA FUTBOLLISTIKE" U9 …

Te shtunen dt.07.06.2014 ora 10:00 - 12:30 ne ambientet e kalçeto "Krasniqi" Komuna Qender Fier u organizua per here te pare nga Zyra Rajonale e FSHF Fier  kupa "Endra Futbollistike... lexo më shumë »
Kupa "Bejkush Birce"‏

Kupa "Bejkush Birce"‏

Ne ambjentet e Kompleksit te ekipeve kombetare ne Kamez me date 05.06.2014  Zyra Rajonale  Tirane zhvilloi turneun ne nder te ish trajnerit te mirenjohur te ekipit tone kombetar si dhe... lexo më shumë »
Perfundimi i kampionatit rajonal per moshen U-15, Durres‏

Perfundimi i kampionatit rajonal per mos…

U mbyll me sukses kampionati i moshes U-15 per sezonin 2013-2014 ne Durres.  Ne kete kampionat moren pjese 16 skuadra nga zona e Durresit te ndara ne 2 grupe. Pleyofi i... lexo më shumë »
Perfundimi i kampionatit U-13, Durres‏

Perfundimi i kampionatit U-13, Durres‏

U mbyll me sukses kampionati i moshes U-13 per sezonin 2013-2014 ne Durres. Vendin e pare e zuri ekipi " Durresi 04" me trajner z. Fatos Kuci dhe z. Alfons... lexo më shumë »
Festa e 1 qershorit ne Tirane

Festa e 1 qershorit ne Tirane

Me 01-06-2014 ne ambjentet e e kompleksit "Dinamo" u zhvillua aktiviteti me rastin e e festes se femijeve "1 Qershori". Ky aktivitet u organizua nga Ministria e Arsimit dhe Sporteve... lexo më shumë »
Elbasan.Femijet ne turneun F.Lleshi

Elbasan.Femijet ne turneun F.Lleshi

Ne kuader te politikave sportive te ndekura nga F.SH.F per zhvillimin dhe masivitetin e futbollit te femijeve, si dhe programit perkates  per zhvillimin e aktiviteteve te ndryshme me qellim rritjen... lexo më shumë »
Durres, perfundon kampionati U-19

Durres, perfundon kampionati U-19

Diten e shtune me date 31-05-2014 perfundoi kampionati per moshen U19 per zonen e Durresit. Ne vendin e pare u rendit ekipi "Shkendia/B" me trajner z.ARDJAN CAKO, ne vendin e dyte... lexo më shumë »
Fier, përfundon kampionati i shkollave 9 vjeçare

Fier, përfundon kampionati i shkollave 9…

Përfundon kampionati i shkollave 9-vjeçare publike dhe jopublike në Fier. Ky kampionat u zhvillua me pjesëmarrjen e 16 skuadrave, të shkollave të qytetit. Takimi final u zhvillua në stadiumin “Loni... lexo më shumë »

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF: Te djelen luhet pjesa e 2-te e ndeshjes Flamurtari-Laci Ndeshja e futbollit mes Flamurtarit dhe Lacit... https://t.co/6Yb8Abjrwe

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
34
15
10
4
1
2
25
15
7
4
4
3
25
15
6
7
2
4
24
15
7
3
5
5
23
15
6
5
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil