Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Asambleja

Asambleja e Përgjithshme është organi më i lartë legjislativ i Federatës Shqiptare të Futbollit. Ajo thirret njëherë në vit dhe në të, marrin pjesë të gjithë anëtarët e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Asambleja e Përgjithshme është takimi në të cilin anëtarët, kanë të drejtë të marrin vendime statutore dhe të tjera të rëndësishme. Me propozim te Komitetit Ekzekutiv, mblidhet Asambleja e Zakonshme dhe e Jashtezakonshme. Një herë në katër vjet, siç e përcakton edhe Statuti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ajo zgjedh Presidentin e FSHF-së, 10 anëtarët e Komitetit Ekzekutiv si edhe Anëtarët e Komisionit Verifikues (këta një herë në dy vjet).

Gjithashtu ajo ka të drejtën e një serie vendimesh shumë të rëndësishme. Miraton veprimtarinë njëvjeçare të Komitetit Ekzekutiv. Adopton ose ndryshon Statutet dhe Rregulloret e miratuara prej saj. Ajo voton buxhetin e FSHF dhe cakton auditin e pavarur për veprimtarinë financiare, si dhe pranon raportin e tij. Asambleja, gjithashtu ka të drejtën e aprovimit të paqyrës së llogarive vjetore.

Vetëm Asambleja ka të drejtën e pranimit, përjashtimit apo të pezullimit për çdo anëtar të FSHF. Ajo mund të lirojë nga detyra një anëtar të një organi ekzekutiv të FSHF. Asambleja ka të drejtën të propozojë dhe miratojë President Nderi apo anëtar nderi të FSHF, personalitete të ndryshme për kontributin e tyre në futbollin shqiptar.

Nga titujt e Nderit që jep Federata Shqiptare e Futbollit, Asambleja aprovon titullin më të lartë: "Nderi i Kombit në Futboll". Ky titull është atribut ekskluziv i saj dhe i asnjë organi tjetër.

Anëtarët e Asamblesë së Përgjithshme të Federatës Shqiptare të Futbollit me të drejtë vote, janë përcaktuar me statut dhe janë renditur si më poshtë:

1. Ada
2. Beselidhja
3. Bilisht Sport
4. Bylis
5. FC Besa
6. FC Gramozi
7. FC Lushnja
8. FK Apollonia
9. FK Dinamo
10. FK Elbasani
11. FK Kamza
12. FK Kelcyra
13. FK Kukesi
14. FK Memaliaj
15. FK Skrapari 2006
16. FK Sukthi
17. FK Terbuni
18. FK Tomori 1923
19. Flamurtari FC
20. Iliria
21. KF Adriatiku Mamurras
22. KF Burreli
23. KF Butrinti
24. KF Delvina
25. KF Domosdova
26. KF Egnatia
27. KF Erzeni
28. KF Gramshi
29. KF Laci
30. KF Maliqi
31. KF Memaliaj
32. KF Naftetari
33. KF Pogradeci
34. KF Pojani
35. KF Policani
36. KF Shkumbini
37. KF Skenderbeu
38. KF Tepelena
39. KF Teuta
40. KF Tirana
41. KF Turbina
42. KF Vllaznia
43. KS Kastrioti
44. KS Korabi
45. KS Luftetari
46. KS Sopoti
47. KS Vlora
48. KSSH Veleciku
49. Luz i Vogel 2008
50. Olimpik FC
51. Partizani
52. Permeti
53. SHS Albpetrol Patos
54. SK Himara
55. Shoqata e Trajnereve
56. Shoqata e mjekeve sportive
57. Shoqata e Arbitrave te Futbollit
58. Shoqata e Futsallit
59. Shoqata Rajonale Tirane
60. Shoqata Rajonale Durres
61. Shoqata Rajonale Shkoder
62. Shoqata Rajonale Elbasan
63. Shoqata Rajonale Fier
64. Shoqata Rajonale Korçe
65. Shoqata Rajonale Gjirokaster
66. Shoqata Rajonale Lezhe

Asambleja ka të drejtën të aprovojë ose ndryshojë Rregullat e Proçedurave të Asamblesë së Përgjithshme.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF: Te djelen luhet pjesa e 2-te e ndeshjes Flamurtari-Laci Ndeshja e futbollit mes Flamurtarit dhe Lacit... https://t.co/6Yb8Abjrwe

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
34
15
10
4
1
2
25
15
7
4
4
3
25
15
6
7
2
4
24
15
7
3
5
5
23
15
6
5
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil