KOMBËTARJA, NDESHJE MIQËSORE  ME TURQINË NË DATËN 13 NËNTOR

KOMBËTARJA, NDESHJE MIQËSORE ME TURQINË NË DATËN 13 NËNTOR

Federata Shqiptare e Futbollit konfirmon zyrtarisht kundërshtarin për miqësoren e nëntorit për...

Lajme, E mërkurë, 18 Tetor 2017
Konferencë për shtyp e trajnerit Xhemal Mustedanagic para ndeshjes me Kroacinë

Konferencë për shtyp e trajnerit Xhemal Mustedanagic para ndeshjes me Kroacinë

Trajneri i përfaqësues U-17 Dzemal Mustedanagic ka dalë sot në një konferencë një ditë përpara...

Lajme, E mërkurë, 18 Tetor 2017
Konferencë për shtyp e trajnerit Armir Grima

Konferencë për shtyp e trajnerit Armir Grima

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit për femrat, Armir Grima ka dalë sot në një...

Lajme, E mërkurë, 18 Tetor 2017
Seminari i Liçensimit, Topçiu e Gjini në Budva për fair-playin financiar të klubeve

Seminari i Liçensimit, Topçiu e Gjini në Budva për fair-playin financiar të klubeve

Para pak ditësh në Budva të Malit të Zi zhvilloi punimet Seminari i UEFA-s me temë “Liçensimi i...

Lajme, E hënë, 16 Tetor 2017
Presidenti Duka takim me mediat për mbylljen e edicionit eliminator të ekipit kombëtar

Presidenti Duka takim me mediat për mbylljen e edicionit eliminator të ekipit kombëtar

Presidenti Armand Duka ka zhvilluar sot në ambjentet e FSHF një takim me median për të...

Lajme, E premte, 13 Tetor 2017
Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci për dy ndeshjet e fundit Eliminatore

Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci për dy ndeshjet e fundit Eliminatore

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci ka dalë sot në një konferencë...

Lajme, E martë, 10 Tetor 2017
Projekti “GRASSROOTS” zbret në Durrës

Projekti “GRASSROOTS” zbret në Durrës

Pas Korçës e Elbasanit, projekti "Grassroots" me futbollin e fëmijëve, ka vijuar me qytetin e...

Lajme, E enjte, 28 Shtator 2017

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
9
8
1
0
25
2
Itali
9
6
2
1
20
3
Shqipëri
9
4
1
4
13
4
Izrael
9
4
0
5
12
5
Maqedoni
9
2
2
5
8
6
Lichtenstein
9
0
0
9
0

Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Tifozët e Kombëtares

Anetaresohu ne klubin Tifozët e Kombëtares

Lajmet e fundit

UEFA U-17, STARTOJNE SOT NDESHJET E TURNEUT ELEMINATOR

UEFA U-17, STARTOJNE SOT NDESHJET E TURN…

Pas përfundimit të turneut të U-19, me ndeshjet e zhvilluara në Tiranë dhe në Kamzë, sot nis një tjetër tunr zyrtar eleminator, ai i fazës kualifikuese për Europianin e U-17... lexo më shumë »
KOMBËTARJA, NDESHJE MIQËSORE  ME TURQINË NË DATËN 13 NËNTOR

KOMBËTARJA, NDESHJE MIQËSORE ME TURQINË…

Federata Shqiptare e Futbollit konfirmon zyrtarisht kundërshtarin për miqësoren e nëntorit për ekipin kombëtar. Kështu, skuadra përfaqësuese e futbollit do të luajë ndeshjen miqësore me ekipin kombëtar të Turqisë në... lexo më shumë »
Konferencë për shtyp e trajnerit Xhemal Mustedanagic para ndeshjes me Kroacinë

Konferencë për shtyp e trajnerit Xhemal …

Trajneri i përfaqësues U-17 Dzemal Mustedanagic ka dalë sot në një konferencë një ditë përpara ndeshjes Shqipëri U17 - Kroaci U17 e cila do të zhvillohet nesër në orën 14:00... lexo më shumë »
Konferencë për shtyp e trajnerit Armir Grima

Konferencë për shtyp e trajnerit Armir G…

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit për femrat, Armir Grima ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku ka bërë të ditur edhe listën e futbollisteve të grumbulluara për... lexo më shumë »
FSHF dhe Arbitrat, sezoni 2017-2018 me një marrëveshje bashkëpunimi mes tyre!

FSHF dhe Arbitrat, sezoni 2017-2018 me n…

Federata Shqiptare e Futbollit dhe arbitrat e të gjitha niveleve të garave në futbollin shqiptar, që prej këtij edicioni kanë nënshkruar një Marrëveshje bashkëpunimi mes tyre. Sektori i Gjykimit në... lexo më shumë »
Ndahet nga jeta Vangjel Capo, FSHF përcjell ngushëllimet

Ndahet nga jeta Vangjel Capo, FSHF përcj…

Federata Shqiptare e Futbollit ka mësuar me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të ish trajnerit të famshëm të skuadres së Apollonisë së viteve '80-'90, Vangjel Capo. "Xhela" sic e... lexo më shumë »
FSHF respekton 1 vjetorin e largimit nga jeta të Safet Berishës

FSHF respekton 1 vjetorin e largimit nga…

Federata Shqiptare e Futbollit ka respektuar sot 1 vjetorin e largimit nga jeta të ish kapitenit të Kombëtares dhe skuadrës së Partizanit, Safet Berisha. Ceremonia përkujtimore u zhvillua në oren... lexo më shumë »
Seminari i Liçensimit, Topçiu e Gjini në Budva për fair-playin financiar të klubeve

Seminari i Liçensimit, Topçiu e Gjini në…

Para pak ditësh në Budva të Malit të Zi zhvilloi punimet Seminari i UEFA-s me temë “Liçensimi i Klubeve & Fair-Play Financiar”, workshopi vjetor i vitit 2017. Prezentë në këtë... lexo më shumë »
Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 13.10.2017

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FS…

1.KF “Skënderbeu”, për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë të Nenit 65/1 dhe Nenin 66/1 te KDS, dënohet me gjobe ne masën 100,000 (njeqind mije) Leke.2.KF “Lushnja”, për sjellje... lexo më shumë »
Presidenti Duka takim me mediat për mbylljen e edicionit eliminator të ekipit kombëtar

Presidenti Duka takim me mediat për mbyl…

Presidenti Armand Duka ka zhvilluar sot në ambjentet e FSHF një takim me median për të analizuar ecurine e ekipit kombëtar, mbylljen e edicionit eliminator të Botërorit "Rusi 2018" si... lexo më shumë »
U-17, trajneri Mustedanagic shpall listën për turneun zyrtar të UEFA-s

U-17, trajneri Mustedanagic shpall listë…

Kombëtarja shqiptare e futbollit, mosha U-17 e drejtuar nga trajneri Dzemal Mustedanagic do të zhvillojë një turne zyrtar të UEFA-s, të vlefshem për kualifikueset e kampionatit Europian të kesaj grupmoshe... lexo më shumë »
Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci për dy ndeshjet e fundit Eliminatore

Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci…

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci ka dalë sot në një konferencë për shtyp në FSHF, duke analizuar dy ndeshjet e fundit Eliminatore të ekipit përfaqësues. Në fjalën... lexo më shumë »

Shop online

Revista

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
16
6
5
1
0
2
13
6
4
1
1
3
9
6
2
3
1
4
9
6
2
3
1
5
8
6
2
2
2

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil
Versioni desktopVersioni mobile