Turneu “Lazio Cup”, U-19 e nis me barazim

Turneu “Lazio Cup”, U-19 e nis me barazim

Kombëtarja U19 ka marrë vetem një barazim pa gola 0-0 në sfidën e pare të turneut "Lazio Cup"...

Lajme, E martë, 23 Maj 2017
Turneu

Turneu "Coca Cola", të mërkuren shpallet fituesi në Elbasan

Fundi i sezonit i të gjitha garave në futbollin shqiptar, do përkoje ditën e mërkurë në...

Lajme, E martë, 23 Maj 2017
Shorti për ndeshjet e play-off në Kategorinë Superiore U17 & U19

Shorti për ndeshjet e play-off në Kategorinë Superiore U17 & U19

Sot në orën 12.00 në Federatën Shqiptare të Futbollit u hodh shorti i fazes play-off ne...

Lajme, E hënë, 22 Maj 2017
14 shkolla dhe 140 nxënës mbyllin turneun e Durrësit

14 shkolla dhe 140 nxënës mbyllin turneun e Durrësit

Vazhdon gara e futbollit ndërmjet shkollave 9-vjeçare, Së fundmi një tjetër aktivitet është...

Lajme, E hënë, 22 Maj 2017
“FUTBOLLI DHE SFIDAT E KOHËS”, FSHF WORKSHOP NË UNIVERSITETIN E ELBASANIT

“FUTBOLLI DHE SFIDAT E KOHËS”, FSHF WORKSHOP NË UNIVERSITETIN E ELBASANIT

“Futbolli dhe sfidat e kohës”. Një iniciativë e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan,...

Lajme, E premte, 19 Maj 2017
Federata Shqiptare e Futbollit promovon futbollin e fëmijëve në shkolla

Federata Shqiptare e Futbollit promovon futbollin e fëmijëve në shkolla

Ndalesa e radhës ishte në shkollen "Protagonistët" në Tiranë, ku u zhvillua një mini kampionat...

Lajme, E enjte, 18 Maj 2017
Izrael - Shqiperi, biletat ne shitje

Izrael - Shqiperi, biletat ne shitje

Federata Shqiptare e futbollit, njofton te gjithe te interesuarit se kane dale ne shitje...

Lajme, E mërkurë, 10 Maj 2017

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
5
4
1
0
13
2
Itali
5
4
1
0
13
3
Izrael
5
3
0
2
9
4
Shqipëri
5
2
0
3
6
5
Maqedoni
5
1
0
4
3
6
Lichtenstein
5
0
0
5
0

Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
-
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
-
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
-
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Lajmet e fundit

Turneu “Lazio Cup”, U-19 e nis me barazim

Turneu “Lazio Cup”, U-19 e nis me barazi…

Kombëtarja U19 ka marrë vetem një barazim pa gola 0-0 në sfidën e pare të turneut "Lazio Cup" ndaj ekipit Racing Club Roma. Ky është një aktivitet i përvitshem në shtetin... lexo më shumë »
KOMBËTARJA E BOGDANIT,  SOT NIS TURNEUN “LAZIO CUP 2017”

KOMBËTARJA E BOGDANIT, SOT NIS TURNEUN …

Sot nis edhe turneu “Lazio Cup” në Itali ku do të marrë pjesë edhe skuadra përfaqësuese shqiptare e U-19, nën drejtimin e trajnerit Erion Bogdanit. Prej së dielës ekipi kombëtar... lexo më shumë »
Turneu "Coca Cola", të mërkuren shpallet fituesi në Elbasan

Turneu "Coca Cola", të mërkure…

Fundi i sezonit i të gjitha garave në futbollin shqiptar, do përkoje ditën e mërkurë në "Elbasan Arena" edhe me mbylljen e një turneu disamujor në rang kombetar, me finalen... lexo më shumë »
Shorti për ndeshjet e play-off në Kategorinë Superiore U17 & U19

Shorti për ndeshjet e play-off në Katego…

Sot në orën 12.00 në Federatën Shqiptare të Futbollit u hodh shorti i fazes play-off ne Kategorine Superiore, moshat U17 & U19. Nën drejtimin e shefit të garave Lysien Nurishmi... lexo më shumë »
14 shkolla dhe 140 nxënës mbyllin turneun e Durrësit

14 shkolla dhe 140 nxënës mbyllin turneu…

Vazhdon gara e futbollit ndërmjet shkollave 9-vjeçare, Së fundmi një tjetër aktivitet është zhvilluar në Durrës ku FSHF, nëpërmjet Zyrës Rajonale të saj në Durrës, në bashkepunim me Qëndrën Kulturore... lexo më shumë »
Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 19.05.2017

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FS…

1.KF “Luftëtari” për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë të nenit 66/1 të KDS, dënohet me gjobë në masën 100.000 (njëqindmjë) Lekë.2.Lojtari i KF “Luftëtari” Erik Lamçja, për sulm... lexo më shumë »
Workshop - Sfidat e nje organizate sportive

Workshop - Sfidat e nje organizate sport…

Ne workshopin qe u zhvillua sot ne Universitetin Aleksander Xhuvani, ne Elbasan, FSHF kontribuoi me nje prezantim ne fushen e marketingut. Titulli provokues “Sport apo biznes” coi ne nje udhetim... lexo më shumë »
“FUTBOLLI DHE SFIDAT E KOHËS”, FSHF WORKSHOP NË UNIVERSITETIN E ELBASANIT

“FUTBOLLI DHE SFIDAT E KOHËS”, FSHF WORK…

“Futbolli dhe sfidat e kohës”. Një iniciativë e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, në bashkëpunim të ngushtë me Federatën e Futbollit u konkretizua këtë të premte në Elbasan. Një seminar... lexo më shumë »
Vendimet e Komisionit të Apelit datë 18 maj 2017

Vendimet e Komisionit të Apelit datë 18 …

Përmbledhëse e vendimëve të Komisionit të Apelit të Disiplinës: 1. Lënien në fuqi të vendimit nr. 12 datë 21.04.2017 të Komisionit të Disiplinës pranë FSHF me këtë ndryshim: Dënimin e lojtarit... lexo më shumë »
Federata Shqiptare e Futbollit promovon futbollin e fëmijëve në shkolla

Federata Shqiptare e Futbollit promovon …

Ndalesa e radhës ishte në shkollen "Protagonistët" në Tiranë, ku u zhvillua një mini kampionat midis klasave 9-vjecare dhe atyre të mesme. Ekipeve fituese ju dorëzuan kupat dhe suvenire të... lexo më shumë »
PROMOCIONI I LOJËS, NISMA E FSHF ZBRET TE SHKOLLA “FAN NOLI”

PROMOCIONI I LOJËS, NISMA E FSHF ZBRET T…

Futbolli do të mbetet një pasion i pashmangshëm për fëmijët, të cilët rrëmbejnë kohën e tyre të përditshme në dispozicion, për të luajtur dhe të qenë pjesë e një skuadre... lexo më shumë »
Futbolli i femijëve në Shqipëri, prioritet absolut i FSHF

Futbolli i femijëve në Shqipëri, priorit…

Futbolli i fëmijëve dhe futbolli në shkolla mbetet një nga prioritetet maksimale të FSHF-së. Paralel me fushatën e promocionit nëpër shkolla, fushatë që ka nisur dhe do të vijojë çdo... lexo më shumë »

Shop online

Tifozët e Kombëtares

Anetaresohu ne klubin Tifozët e Kombëtares

Revista AlbaniaFutboll

Akademia e Arbitrimit Shqiptar

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
75
35
20
15
0
2
71
35
19
14
2
3
71
35
21
8
6
4
41
35
10
11
14
5
40
35
10
10
15

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil
Versioni desktopVersioni mobile